Stań się widoczny w tłumie podobnych firm
razem z blogiem atrium.net.pl

Jakie są skutki uboczne soku z noni?

Wpis

Na rynku można natrafić już nie tylko na soki, ale również wyciągi czy kapsułki, które powstają na bazie polinezyjskich owoców noni. Czy faktycznie jest to tak doskonały składnik diety? Warto tonować nastroje. Jak w każdym przypadku, można wyróżnić zarówno plusy, jak i minusy oraz szanse i zagrożenia płynące z regularnego przyjmowania tego nieznanego szerzej specyfiku.

Noni to inaczej morwa indyjska występująca w Azji i na wspomnianych, polinezyjskich wyspach. Autochtoni od wieków sięgają po każdą część tej rośliny, znajdując dla niej zdrowotne zastosowanie, choć najlepszą opinią cieszy się sok z zielonych owoców.

Ponieważ produkt ten nie jest w pełni przebadany, trzeba do niego podchodzić z określoną dozą ostrożności - możliwe są skutki uboczne soku z noni. Jak można przeczytać na blogu e-madame.pl, regularne przyjmowanie dużych ilości „cudownego soku” przyczynia się do schorzeń wątroby. Nie jest wskazany w przypadku małych dzieci. Również kobiety w ciąży powinny mieć się na baczności i zrezygnować z soku, który tradycyjnie przez azjatyckie ludy był wykorzystywany do wywoływania poronień. Idąc dalej, przeciwwskazaniem jest karmienie piersią. Osoby chorujące na wątrobę, nerki, hiperkalemię oraz zaburzenia rytmu serca także powinny kategorycznie zrezygnować z tego egzotycznego, naturalnego soku.

Wpływ na inne osoby jest raczej pozytywny lub po prostu niezbadany. Faktycznie, morwa indyjska reguluje ciśnienie krwi, przeciwdziała powstawaniu i rozwijaniu się nowotworów, wspomaga osoby cierpiące na nadmiar złego cholesterolu, łagodzi ból czy wspiera zwalczanie stanów zapalnych. Przyjmowany w racjonalnych ilościach sok pomaga w koncentracji i odstresowaniu oraz zawiera wiele cennych substancji odżywczych.

Fryderyk Krawczyk 2019-04-13 0 komentarzy

Zostaw komentarz pod artykułem