Stań się widoczny w tłumie podobnych firm
razem z blogiem atrium.net.pl

Skuteczne zwalczenie os!

Skuteczne zwalczenie os!

Pojawiają się wraz z ciepłymi wiosennymi dniami i zaczynają stwarzać zagrożenie zwłaszcza dla osób, które są uczulone na ich jad. Osy to owady, które budują gniazda w miejscach, które uważają za bezpieczne po to, aby mieszkać i się rozmnażać. Są to jednak lokalizacje zazwyczaj blisko domostw lub nawet w budynkach, w których na co dzień żyją ludzie. Dla swojego bezpieczeństwa siedliska tych owadów warto jak najszybciej zlikwidować. Na własną rękę zwalczanie os jest bardzo ryzykowne. Lepiej, aby zajęli się tym specjaliści. Takich można wyszukać np. na stronie zwalczanieowadow.pl.

Jak usuwa się gniazda os?

Warto pamiętać o tym, że osy są bardziej wścibskie i bardziej skłonne do tego, aby zaatakować człowieka niż szerszenie. Można je znacznie częściej spotkać w domach oraz na terenie posesji. Jak ich usuwaniem zajmują się specjaliści? Kiedy zlokalizują gniazdo m.in. z pomocą takich narzędzi jak np. kamera inspekcyjna, to w dalszej kolejności wprowadzają do niego stosowny preparat. Jego celem jest unieszkodliwienie owadów. Unieruchomione, nie stanowią już tak dużego zagrożenia, dzięki czemu łatwiej jest usunąć ich gniazdo. 

Mimo to osoby zajmujące się zawodowo likwidacją kokonów os czy szerszeni zawsze są odpowiednio ubrane do tego zadania. Mają specjalne ubrania okrywające szczelnie ciało i twarz oraz ręce. W ten sposób nie są narażone na użądlenie.

Zazwyczaj usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych nie stanowi problemu i udaje się za pierwszym podejściem. Czasami dostęp do nich jest bardziej utrudniony (komin, wentylacja czy inna lokalizacja), ale i w takich sytuacjach fachowcy znajdują rozwiązania.

Przemysław Kaczmarczyk 2019-05-29 0 komentarzy

Zostaw komentarz pod artykułem