Stań się widoczny w tłumie podobnych firm
razem z blogiem atrium.net.pl

Spodnie damskie

Spodnie damskie

Jednym z najpopularniejszych fasonów damskich spodni są tzw. rurki z nogawkami ściśle dopasowanymi do kształtu nogi od łydek po uda i biodra. Szczególnie chętnie wybierają je kobiety zadowolone ze swojej figury, które chcą wyeksponować szerokie czy długie nogi. Częstym określeniem stosowanym przez marki odzieżowym jest „skinny” – tak, chodzi o „rurki”, zwężane modele.

Innym popularnym fasonem są na przykład jeansy w stylu boyfriend. Chodzi o zapożyczenie kroju z mody męskiej, w której stawia się na nieco luźniejsze nogawki czy wydłużony krok. Spodnie boyfriend są ciekawym przełamaniem dla stereotypowej, damskiej mody, pasują także do rozmaitych kształtów sylwetki.

Bezpośrednim nawiązaniem do hipisowskiej ery przełomu lat 70. i 80. są dzwony, od kilku lat z przytupem wracające na salony. Chodzi rzecz jasna o spodnie, których nogawki w wyrazisty sposób rozszerzają się na łydkach, w kierunku stopy. Obok takiej stylizacji trudno przejść obojętnie.

Inną propozycją dla kobiet – na przykład wysokich lub chcących podkreślić talię – są spodnie z wysokim stanem. Były modne już w latach 80. i 90., dziś także są chętnie kupowane. Podobny efekt gwarantuje założenie spódnicy z wysokim stanem – w sklepie internetowym twojfason.pl są one dostępne w kategorii https://twojfason.pl/pl/61-spodnice-z-wysokim-stanem.

Z kolei za klasykę elegancji – nieco w opozycji wobec casualowych fasonów opisanych powyżej – można uznać ponadczasowe cygaretki, czyli miękkie spodnie „w kant” z prostymi nogawkami kończącymi się na wysokości kostek.

W damskiej modzie istnieje jeszcze wiele innych fasonów i rodzajów spodni. Warto uzupełniać garderobę!

Ksawery Maciejewski 2019-04-08 0 komentarzy

Zostaw komentarz pod artykułem